Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wybrano wariant przebiegu drogi ekspresowej S16!

9 września 2020, godz. 13:13 (Aktualizacja: 18 września 2020, godz. 7:45)

Znamy wariant przebiegu drogi ekspresowej S16 na odcinku z Mrągowa do Ełku. Komisja opiniowania projektów inwestycyjnych przy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postawiła na tzw. wariant B, czyli na południe od miejscowości Baranowo.

Przypomnijmy, że po wielu latach i miesiącach konsultacji, analiz i dyskusji wybrano trzy warianty przebiegu S16. Dwa (A i B), które są zbliżone do obecnej trasy oraz trzeci tzw. C – prowadzący bardziej na północ od obecnej „szesnastki ” i blisko Rynu. Trasa w wariancie B (kolor czarny na mapie) ma długość 77,5 km i prowadzi przez: Mrągowo – Baranowo (na południe od wsi) – Mikołajki – Woźnice- Orzysz (na północ od miasta) – Klusy – Chrzanowo – Ełk.

– Jak zapowiedział Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału GDDKiA, jeszcze w bieżącym kwartale zostanie złożony wniosek o decyzję środowiskową, w którym rekomendowany będzie wariant B – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Po złożeniu wniosku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przeprowadzi kolejne konsultacje społeczne, po których wyda swoją decyzję.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię