Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wójt w deszczu z ministrem edukacji

22 czerwca 2020, godz. 19:14 (Aktualizacja: 23 czerwca 2020, godz. 8:09)

Minister edukacji Dariusz Piontkowski odwiedził Ełk. Mimo złej pogody nie zmienił planów i z mieszkańcami regionu spotkał się w plenerze. Z ministrem edukacji w deszczu rozmawiał m.in. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski.

– Przedstawiłem problemy, z którymi borykają się samorządy lokalne, przede wszystkim niewystarczające środki w ramach subwencji oświatowej – mówi Tomasz Osewski. – Zwróciłem się do pana ministra, aby rząd jeszcze raz przeanalizował sprawę związane z budżetami jednostek samorządu terytorialnego, zwłaszcza w kontekście oświaty. Co roku zmniejszają się kwoty na same wynagrodzenia, więc gminy muszą szukać oszczędności na innych zadaniach. Pilnie musi zmienić się więc system finansowania oświaty przez państwo.

Minister obiecał, że przyjrzy się sprawie, a przy okazji podziękował za postawę nauczycieli w Gminie Ełk, którzy w ubiegłym roku nie dołączyli do ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja Podatki gov pl