Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wójt Tomasz Osewski z brązowym medalem

5 sierpnia 2022, godz. 11:00 (Aktualizacja: 11 sierpnia 2022, godz. 14:45)

Co roku w lipcu obchodzone jest Święto Policji. Ma to związek z rocznicą powołania Policji Państwowej na podstawie ustawy Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. We wszystkich komendach w kraju odbywają się uroczystości związane z tym wydarzeniem, na których m.in. wręczane są wyróżnienia, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystości związane z Warmińsko-Mazurskimi Wojewódzkimi Obchodami Święta Policji odbyły się 29 lipca 2022 roku w Orzyszu.

Obchody rozpoczęły się mszą w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej koncelebrowaną przez ks. abp Józefa Górzyńskiego, Metropolitę Warmińskiego i ks. bp Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Następnie uczestnicy uroczystości przenieśli się na plac w Ogródku Jordanowskim, gdzie miał miejsce apel z udziałem wielu gości, a wśród nich był m.in. Podsekretarz Stanu w MSWiA Błażej Poboży, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele pozostałych służb mundurowych i instytucji współpracujących z warmińsko-mazurską policją. Gminę Ełk reprezentował Wójt Tomasz Osewski.

Nie zabrakło awansów, nagród i wyróżnień. W tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 1471 funkcjonariuszy. Odznaki „Zasłużony Policjant” otrzymało 59 osób. Wśród odznaczonych znalazł się także Wójt Gminy Ełk. Tomasz Osewski otrzymał „Brązowy medal za zasługi dla Policji”.

Uroczystość uświetniła policyjna kompania honorowa oraz policyjna orkiestra. Mieszkańcom Orzysza oraz gościom policjanci przygotowali stanowiska informacyjne i promocyjne. Zainteresowani mieli też możliwość przyjrzenia się z bliska pojazdom i sprzętom, wykorzystywanym przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin Punkt przeciw przemocy 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach oTU UZALEŻNIONYM Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP