Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wójt przyznał stypendium sportowe triathloniście

21 września 2022, godz. 8:45

Co jakiś czas na stronie internetowej Gminy Ełk informujemy o sukcesach mieszkańców na arenie regionalnej, ogólnopolskiej czy nawet międzynarodowej. Nie brakuje u nas m.in. zdolnych sportowców, którzy osiągają sukcesy w zmaganiach na poziomie wojewódzkim, krajowym, a także międzynarodowym. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski docenia wysokie wyniki w sporcie, za które przyznaje stypendium sportowe.

– Ogromnie cieszę się, że mamy sportowców, którzy zdobywają medale na największych imprezach – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Mogłem dziś osobiście podziękować i pogratulować triathloniście, który jeszcze do niedawna z powodzeniem uprawiał wioślarstwo. Przypomnę, że triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa, będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania.

Utalentowany triathlonista z Gminy Ełk to Jacek Bagiński – mieszkaniec Oracz, który przez pięć lat trenował wioślarstwo, zdobywając w tym czasie dwa tytuły mistrza Polski, a także wicemistrzostwo i brązowy medal.

– Od dwóch lat trenuję wyczynowo triathlon, bo ta dyscyplina bardziej mi odpowiada – informuje 18-letni Jacek Bagiński. – Wysokie osiągnięcia na wielu zawodach w 2021 roku pozwoliły mi zająć pierwsze miejsce w rankingu na najlepszego triathlonistę w kategorii M16 w sezonie 2021, prowadzonym przez Polski Związek Triathlonu.

Najwyższe miejsce w rankingu dało możliwość startu w Mistrzostwach Europy AG, które odbyły się 29 maja 2022 w Olsztynie. Jacek zdobył w mistrzostwach Starego Kontynentu brązowy medal, dzięki czemu otrzymał powołanie do kadry Polski na Mistrzostwa Świata AG w Montrealu (Kanada), jednak ze względów finansowych wyjazd nie doszedł do skutku.

Za godne reprezentowanie Gminy Ełk na mistrzostwach Europy w triathlonie, uwieńczone brązowym medalem, Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski przyznał Jackowi Bagińskiemu stypendium sportowe. Stosowną umowę podpisano w Urzędzie Gminy Ełk.

– Życzę Jackowi, który rozpoczyna niebawem studia na AWF, by nie spoczął na laurach, tylko cały czas brnął do przodu, a obecne sukcesy były początkiem wspaniałej kariery – dodał Wójt Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin Punkt przeciw przemocy 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach oTU UZALEŻNIONYM Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP