Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wkrótce więcej tanich mieszkań na wynajem w Gminie Ełk

15 września 2020, godz. 8:12 (Aktualizacja: 15 września 2020, godz. 10:00)

Przystępne cenowo mieszkania w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa mają powstać w Gminie Ełk. Za kilka dni Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisze w tej sprawie odpowiednie porozumienie z władzami Krajowego Zasobu Nieruchomości.

– Rozwój budownictwa komunalnego i społecznego czynszowego z pewnością da impuls dla pobudzenia polskiej gospodarki, która – jak inne gospodarki światowe – wyhamowała z powodu pandemii koronawirusa – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Wsparcie społecznego budownictwa czynszowego ma też służyć zwiększeniu liczby mieszkań o limitowanym czynszu dla osób o średnich dochodach, uniemożliwiających ubieganie się o lokal komunalny, a zarazem zbyt niskich, by samodzielnie zaspokoić potrzeby mieszkaniowe na rynku komercyjnym.

Rynek mieszkaniowy w Ełku i okolicach wciąż się rozwija. O ile w samym Ełku brakuje już terenu pod budownictwo, to w okalającej miasto Gminie Ełk jest go bardzo dużo, stąd Wójt Tomasz Osewski przewiduje inwestycje mieszkaniowe tuż za granicami miasta.

Warto dodać, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa i niebawem tematem zajmą się parlamentarzyści.

– Rząd przygotował rozwiązania, które z jednej strony oferują rodzinom dopłaty do czynszów, a z drugiej dopłaty do gminnych spółek mieszkaniowych, które pozwolą budować tańsze mieszkania – informuje Wójt Tomasz Osewski. – W proponowanych zmianach mamy nie tylko większe dopłaty do czynszów, ale i wakacje czynszowe w TBS-ach, możliwość dojścia do własności nowo budowanych mieszkaniach społecznych. wsparcie szeroko rozumianego budownictwa społecznego czy też większy i łatwiejszy dostęp do gruntów pod zabudowę.

Zasób KZN obejmuje aktualnie ponad 120 nieruchomości o łącznej powierzchni niemal 1000 ha. Do najbardziej zaawansowanych projektów prowadzonych przez KZN należą obecnie inwestycje planowane na terenie Częstochowy, Tczewa, Kalisza, Warszawy czy Grodziska Mazowieckiego. Szacunkowa liczba mieszkań, które mogą powstać w wyniku realizacji powyższych projektów, wynosi blisko 5000 lokali. Według wstępnych założeń na początek w Gminie Ełk mogłoby powstać kilkaset mieszkań.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię