Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wielkanocne Śniadanie dla Samotnych

3 kwietnia 2021, godz. 17:11 (Aktualizacja: 6 kwietnia 2021, godz. 9:16)

Pod hasłem Wielkanocne Śniadanie dla Samotnych odbyła się w województwie warmińsko-mazurskim akcja pomocy skierowanej do osób samotnych, schorowanych i biednych. Po raz pierwszy, dzięki inicjatywie posła na Sejm RP Michała Wypija, akcja objęła również potrzebujących w Gminie Ełk.

– Jestem wdzięczny panu posłowi, że i w naszej gminie najbardziej potrzebujący mogli liczyć na dobre słowo na Wielkanoc i świąteczną paczkę – stwierdził Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Wielkie dzięki za wsparcie panu posłowi Michałowi Wypijowi, a także wolontariuszom z Ochotniczych Hufców Pracy, którzy przygotowali paczki.

W całym województwie pomoc dotarła do ponad półtora tysiąca samotnych i schorowanych, a rozwożenie paczek w regionie rozpoczęło się już w Wielki Piątek. Zespół wolontariuszy pokonał ponad 900 kilometrów. Pomoc trafiła do kilkunastu miast, a w przekazanych paczkach można było znaleźć m.in. żurek, białą kiełbasę, domowe ciasta, owies czy też ręcznie robione przez dzieci kartki.

– W Gminie Ełk paczki przekazałem za pośrednictwem księdza Macieja Sieńkowskiego potrzebującym z terenu parafii w Bajtkowie – dodał Wójt Tomasz Osewski. – Przy okazji prosiłem o przekazanie świątecznych pozdrowień i życzeń powrotu do zdrowia księdzu proboszczowi Robertowi Maciejewskiemu.

– Jestem bardzo wdzięczny wolontariuszom, bo wykonali gigantyczną pracę, która wymagała zaangażowania, wielkiej pracy i wielkiego serca – powiedział Michał Wypij, poseł Porozumienia Jarosława Gowina i… wolontariusz. – Tegoroczna akcja to efekt połączonych sił: Fundacji Wolne Miejsce, warmińsko-mazurskiej Fundacji Kormoran i Ochotniczych Hufców Pracy.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl NSLiM2021 Wsparcie rodzin Dowóz na szczepienia Szczepimy się! 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk