Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

W reżimie sanitarnym wybieramy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

25 czerwca 2020, godz. 13:43

W najbliższą niedzielę, 28 czerwca 2020 roku odbędą się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Czy na kolejną kadencję zostanie nim Andrzej Duda, czy też Głową Państwa zostanie inny kandydat, zdecydują w głosowaniu mieszkańcy Polski, w tym także Gminy Ełk. Jeśli nie w jednej turze 28 czerwca, to w drugiej – 12 lipca 2020 roku.

Głosowanie odbędzie się w godzinach od 7.00 do 21.00. Wyborca, który przyjdzie do lokalu wyborczego, otrzyma od Okręgowej Komisji Wyborczej jedną kartę do głosowania. W tych wyborach głosujemy tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) na karcie do głosowania w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Lista kandydatów na Prezydenta RP w kolejności alfabetycznej:

 • Robert Biedroń
 • Krzysztof Bosak
 • Andrzej Duda
 • Szymon Hołownia
 • Marek Jakubiak
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
 • Mirosław Piotrowski
 • Paweł Tanajno
 • Rafał Trzaskowski
 • Waldemar Witkowski
 • Stanisław Żółtek

Wybory odbywające 28 czerwca 2020 r. będą przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Podczas głosowania członkowie OKW będą wyposażeni w jednorazowe rękawice ochronne, płyn do dezynfekcji rąk, maseczki medyczne oraz przyłbice (jeśli nie obsługują wyborców). Lokale wyborcze będą wietrzone co najmniej raz na godzinę przez minimum 10 minut.

W lokalu wyborczym będzie mógł przebywać jeden głosujący na 4 metry kwadratowe, nie będzie w nim stołów pokrytych suknem ani żadnym innym wchłanianym materiałem. Przed wejściem do lokalu wyborca będzie musiał zdezynfekować ręce. Najlepiej będzie, jeśli każdy wyborca weźmie ze sobą swój długopis lub pióro oraz przyjdzie na głosowanie w maseczce ochronnej.

– Z powodu wprowadzenia obostrzenia dystansu między wyborcami do 4 metrów kwadratowych przed lokalami wyborczymi mogą tworzyć się kolejki – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – W takiej sytuacji prosimy o wyrozumiałość i zachowanie bezpiecznej odległości oraz innych środków ostrożności również przed lokalem wyborczym.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja Podatki gov pl