Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

W niedzielę wybierzemy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

10 lipca 2020, godz. 19:55 (Aktualizacja: 11 lipca 2020, godz. 10:13)

W najbliższą niedzielę, 12 lipca 2020 roku odbędzie się druga tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Czy na kolejną kadencję zostanie nim Andrzej Duda, czy też Głową Państwa zostanie Rafał Trzaskowski, zdecydują w głosowaniu mieszkańcy Polski, w tym także Gminy Ełk.

– Zachęcam do udziału w wyborach Prezydenta RP , bo uczestnicząc w głosowaniu nie tylko spełnimy swój obywatelski obowiązek, ale też możemy przyczynić się do wysokiej frekwencji wyborczej – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Przypomnę, że 49 gmin w całej Polsce z największą frekwencją otrzyma samochód strażacki od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Niedzielne głosowanie odbędzie się w godzinach od 7.00 do 21.00. Wyborca, który przyjdzie do lokalu wyborczego, otrzyma od Okręgowej Komisji Wyborczej jedną kartę do głosowania. Gosujemy tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) na karcie do głosowania w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Wybory tak jak w pierwszej turze będą przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Podczas głosowania członkowie OKW będą wyposażeni w jednorazowe rękawice ochronne, płyn do dezynfekcji rąk, maseczki medyczne oraz przyłbice (jeśli nie obsługują wyborców). Lokale wyborcze będą wietrzone co najmniej raz na godzinę przez minimum 10 minut.

W lokalu wyborczym będzie mógł przebywać jeden głosujący na 4 metry kwadratowe, nie będzie w nim stołów pokrytych suknem ani żadnym innym wchłanianym materiałem. Przed wejściem do lokalu wyborca będzie musiał zdezynfekować ręce. Najlepiej będzie, jeśli każdy wyborca weźmie ze sobą swój długopis lub pióro oraz przyjdzie na głosowanie w maseczce ochronnej.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię