Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

W dziennym ośrodku bezpłatnie pomagają uzależnionym

27 września 2022, godz. 14:28 (Aktualizacja: 29 września 2022, godz. 9:47)

Nie brakuje w naszym otoczeniu osób uzależnionych. Wiele źródeł oraz wypowiedzi osób uzależnionych wskazuje na to, że u podstaw uzależnienia leży jakiś rodzaj cierpienia. Jak wynika z badań, ludzie uzależnieni cierpią, ponieważ mają trudności z regulowaniem swoich emocji, poczucia własnej wartości, relacji, zachowań, zwłaszcza dotyczących troszczenia się o siebie.

Funkcjonują jednak w naszym kraju instytucje, które są gotowe pomóc w różnego rodzaju uzależnieniach. Np. Dzienny Ośrodek Terapii Uzależnień OTU w Ełku zapewnia pomoc w zakresie leczenie uzależnień. Co ważne, leczenie w placówce jest bezpłatne, a pacjenci przyjmowani są bez skierowania.

Teraz leczenie uzależnień od alkoholu, hazardu, leków, narkotyków jest możliwe również podczas codziennej, kilkugodzinnej terapii. Pacjenci nie muszą być izolowani od ich życia prywatnego. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i po zajęciach pacjent wraca do domu. Co istotne, na czas terapii pacjentowi wystawiane jest zwolnienie lekarskie.

Dane kontaktowe ośrodka (czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00): 19-300 Ełk, Kazimierza Pułaskiego 21, wejście od ul. Wojska Polskiego 53, tel. +48 87 737 99 33, e-mail: dzienny@otu.pl. Adres strony internetowej: https://leczenie-uzaleznien-elk.pl/

image_pdfimage_print

Jak dawniej bywało Załatw przez podatki.gov.pl PPGR 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP