Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

W Chojniaku powstanie świetlica – centrum przedsiębiorczości

7 września 2021, godz. 12:15 (Aktualizacja: 7 września 2021, godz. 12:17)

Na działce w miejscowości Chojniak, na której posadowiony jest obecnie budynek mieszkalny i przylegający do niego budynek gospodarczy, powstanie świetlica wiejska, spełniająca jednocześnie funkcję centrum przedsiębiorczości. Taki ma być efekt realizacji projektu „Mosty biznesowe – odważ się zrobić pierwszy krok”.

– Projekt ten jest kolejnym, który będziemy realizować w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Współpraca z zaprzyjaźnionym samorządem Vareny na Litwie przynosi jak widać konkretne efekty.

7 września 2021 r. w Urzędzie Gminy Ełk podpisano umowę na przebudowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego i budynku gospodarczego na centrum przedsiębiorczości. Do wiosny 2022 r. Firma Usługowo – Handlowa „OLMA – BUD” Zbigniew Sebuń z Chojniaka zadeklarowała realizację wszystkich prac budowlanych. Przebudowa pochłonie blisko 1,2 mln złotych.

Budynek po przebudowie zyska wejście wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. W świetlicy zaprojektowano dwie strefy: część podstawową, do której należy duże pomieszczenie rekreacyjne, dzielone ścianką mobilną, pokój socjalny, łazienki oraz część pomocniczą – z pomieszczeniami porządkowymi i magazynowymi. Budynek będzie wykorzystywany przez lokalną społeczność w celach społecznych, kulturalnych, oświatowych, a także związanych z rozwojem przedsiębiorczości. W świetlicy odbywać się będą zebrania, spotkania i różnego rodzaju zajęcia.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+