Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Via Baltica. Widoczny postęp prac w Gminie Ełk

13 lipca 2020, godz. 10:47

Coraz bardziej zaawansowane są prace w Gminie Ełk przy fragmentach międzynarodowej trasy Via Baltica. Drogowcy są widoczni na odcinku S61 między Szczuczynem a Nową Wsią Ełcką (to odcinek o długości ponad 23 kilometrów, łączący województwo podlaskie z warmińsko-mazurskim), a także na odcinku Nowa Wieś Ełcka – Wysokie (ok. 20 km, wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km).

Zaawansowaniu prac przy budowie węzła w Nowej Wsi Ełckiej przyglądali się m.in. Jarosław Gowin, prezes Porozumienia, jeden z liderów obozu Zjednoczonej Prawicy, a także Aleksander Socha, wicewojewoda warmińsko-mazurski. Jak zapewniali drogowcy, wszystkie prace posuwają się do przodu i nie powinno być żadnych opóźnień w realizacji inwestycji.

Przypomnijmy, że droga ekspresowa S61 to budowana droga ekspresowa z Ostrowi Mazowieckiej do Budziska (granica z Litwą). Na granicy połączy się z litewską A5 prowadzącą w kierunku Kowna i Rygi. Droga S61 będzie stanowić jedną z polskich części międzynarodowej trasy E67, Via Baltica.

– Jeszcze trochę cierpliwości i wszystkie najważniejsze drogi w tej części kraju będą przebiegały przez Gminę Ełk – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Można powiedzieć, że będziemy komunikacyjnym węzłem tej części Europy, która przez wiele lat była wykluczona komunikacyjnie. I chodzi nie tylko o połączenia drogowe, S61, S16, szaki Via Baltica i Via Carpatia, ale i kolejowe przez szybką Rail Baltica.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię