Urządzenia do ćwiczeń i plac zabaw w Siedliskach


Teren sportowo-rekreacyjny w Siedliskach zostanie ubogacony o nowe urządzenia. Wszystko dzięki realizacji projektu pn. „Zdrowe sąsiedztwo – Integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną szansą na zdrowe życie” z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sumie projekt przewiduje budowę trzynastu siłowni zewnętrznych w Gminie Ełk.

– Jedna z nich, razem z placem zabaw, za kwotę około 30 tysięcy złotych powstaje w Siedliskach – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Kondycję fizyczną i wydolność organizmu będzie można poprawić na siedmiu nowych urządzeniach. Będzie orbitrek – poprawiający kondycję stawów, wzmacniający mięśnie nóg, stawy biodrowe i ramiona, czy też wioślarz – aktywizujący wszystkie części ciała, poprawiający wytrzymałość i siłę.

Twister zapewni aktywność stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego, wyćwiczy zmysł równowagi i rozciągnie mięśnie skośne brzucha. Na rowerku wzmocnić będzie można dolne partie ciała, a drabinka pomoże w ćwiczeniach rozciągających tułów i wzmocnieniu mięśni pleców.

Nie zabraknie urządzenia do wyciskania siedząc – ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe, poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej i kończyn górnych oraz stepera, rozbudowującego mięśnie nóg i pośladków.

– W Siedliskach pojawi się również zestaw zabawowy składający się m.in. ze zjeżdżalni, drążków, ścianki wspinaczkowej i lin do wspinania – dodaje Tomasz Osewski.

 

Link do artykułu: https://elk.gmina.pl/urzadzenia-do-cwiczen-i-plac-zabaw-w-siedliskach/