Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Uczniowie z Chełch będą poznawali Grecję

19 września 2022, godz. 10:20

Szkoła Podstawowa im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego „Poznajemy Europę – Europa poznaje nas”. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie wielojęzyczności, świadomości i ekspresji kulturalnej, kompetencji obywatelskich, osobistych, społecznych i w zakresie uczenia się, umiejętności cyfrowych, które ułatwią im w przyszłości efektywne współdziałanie w środowisku lokalnym.

– Od sierpnia 20 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zajęciach przygotowawczych i językowych – informuje Karol Marchel, dyrektor placówki w Chełchach. – Spotkania miały na celu wsparcie uczniów w praktycznym zastosowaniu języka, w przełamaniu barier w mówieniu i kształtowaniu swobodnej rozmowy.

Uczniowie z Chełch utrwalili wiadomości o Polsce, Warmii i Mazurach, uczyli się prezentować wiedzę o naszym kraju, bo już od dzisiaj ciekawostki będą prezentować podczas pobytu w… Grecji. Przed wyjazdem na południe Europy nie zabrakło lekcji podstaw języka greckiego. Dzieci poznały grecki alfabet, podstawowe zwroty grzecznościowe, pozdrowienia i gesty, które powinny się przydać podczas dwutygodniowego pobytu w Grecji.

Wyjazd miał miejsce 17 września o północy. Uczniów wraz z opiekunami pożegnali rodzice oraz Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski. Wcześniej autobus został skontrolowany przez funkcjonariuszy policji.

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin Punkt przeciw przemocy 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach oTU UZALEŻNIONYM Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP