Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Trzy miliony na mieszkania

6 kwietnia 2021, godz. 9:44

Gmina Ełk otrzymała 3 mln zł na budowę mieszkań pod wynajem. O decyzji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii poinformował Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego poseł na Sejm RP Michał Wypij. Działki, na której zaplanowano budowę nowych budynków mieszkalnych położone są w sołectwie Konieczki.

– Pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa przeznaczone są na objęcie udziałów w tworzonej spółce Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN – Północ”, która będzie nadzorować budowę domów mieszkalnych oraz ich eksploatację na zasadzie wynajmu – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

– Do spółki przystąpiło osiemnaście samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego – dodaje Michał Wypij, poseł Porozumienia. – W ciągu ośmiu lat w naszym województwie ma powstać około tysiąca mieszkań na wynajem, z możliwością dojścia do prawa własności. Jeszcze raz dziękuję Tomaszowi Osewskiemu za determinację i współpracę, radnym Rady Gminy Ełk za jednomyślność i zaangażowanie w sprawę budowy mieszkań na wynajem.

Przypomnijmy, że plany zakładają na początek budowę kilkudziesięciu tanich mieszkań w sołectwie Konieczki w ciągu najbliższych 2-3 lat. Mieszkania adresowane są do osób, których nie stać na kupno lokalu za własne środki lub na kredyt, ale też zarabiają na tyle dużo, że nie kwalifikują się do mieszkania komunalnego i mają dochody np. z tytułu rządowego programu Rodzina 500 plus.

Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach nie jest jeszcze ostatecznie znana, ale szacuje się, że wyniesie 10-14 złotych za metr kwadratowy.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl NSLiM2021 Wsparcie rodzin Dowóz na szczepienia Szczepimy się! 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk