Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Trwa przebudowa drogi Sordachy – Regielnica

23 czerwca 2022, godz. 10:45 (Aktualizacja: 23 czerwca 2022, godz. 10:51)

Inwestycje w Gminie Ełk nie zwalniają tempa, zwłaszcza na drogach wiele się dzieje. Budowane są m.in. trasy krajowe (S61, czyli międzynarodowa trasa Via Baltica), powiatowe (np. Szarejki – Ełk) i gminne.

– Od kiedy jestem wójtem bardzo wiele dzieje się w infrastrukturze drogowej, a poprawa bezpieczeństwa i warunków na drogach w dalszym ciągu jest jednym z moich priorytetów. – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Inwestycje publiczne są jedną z najlepszych metod walki z kryzysem gospodarczym, a że umiejętnie pozyskujemy środki zewnętrzne, to nie brakuje budów i przebudów gminnych dróg.

Przykładem jest przebudowa drogi gminnej łączącej miejscowość Sordachy z drogą powiatową w Regielnicy. Za ok. 3,3 mln złotych realizowana jest droga o długości ponad 3 kilometrów i ta inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 proc. wartości z Państwowego Funduszu Celowego – Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg). Wykonawcą prac drogowych jest ełcki Zakład Usługowo-Transportowo-Handlowy Bogusław Wisowaty.

– W związku z tą inwestycją proszę kierowców o cierpliwość, bo jest trochę przeszkód w jeździe po tej trasie, ale dzięki pracom drogowców powstaje dobra jezdnia o nawierzchni bitumicznej oraz nawierzchni wykonanej w technologii utwardzenia żwirami i emulsją asfaltową – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Umowa z wykonawcą zakłada też budowę poboczy z kruszywa naturalnego, rowów odwadniających drogę i kanału technologicznego. Nie zabraknie oczywiście oznakowania poziomego i pionowego.

image_pdfimage_print

Piknik Kijewo Kino w Gminie Ełk CEEB Punkt przeciw przemocy Informacje dla uchodźców wojennych Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019