Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Tak kształtuje się postawy ekologiczne

23 czerwca 2022, godz. 7:58 (Aktualizacja: 23 czerwca 2022, godz. 7:59)

Uczniowie szkół gminnych zostali zaproszeni do udziału w konkursie Eko-Sztuka, który miał na celu kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Został on podzielony na trzy kategorie. Dzieci klas 0-I miały za zadanie stworzyć zabawkę przy użyciu surowców wtórnych. Takie samo zadanie z dodatkowo stworzoną instrukcją miały dzieci z klas II-III. Uczniowie klas IV-VIII mieli wykonać przedmiot użytkowy przy użyciu surowców wtórnych z załączoną instrukcją użycia. Każda ze szkół mogła zgłosić trzy prace w danym przedziale wiekowym. Wpłynęło wiele interesujących i pomysłowo wykonanych zabawek i przedmiotów.

– Z radością przyjąłem wiadomość o przedsięwzięciu, które pogłębi wiedzę uczniów Gminy Ełk na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, wpłynie na kształtowanie postaw ekologicznych, rozbudzi wyobraźnię i pobudzi inwencję twórczą dzieci i młodzieży – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Komisja konkursowa w składzie: Bożena Wołyniec – Zastępca Wójta Gminy Ełk, Krzysztof Kurzynowski – prezes Zakładu Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z o.o., Małgorzata Wakuła – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, Karol Marchel – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lecha A. Kaczyńskiego w Chełchach, podjęła się niełatwego zadania wyłonienia laureatów. Po wnikliwej analizie kryteriów oceniania komisja przedstawiła wyniki.

Kat 0-I
1. Antonina P. – Szkoła Podstawowa w Stradunach.
2. Michał F. – Szkoła Podstawowa w Stradunach.
3. Gloria B. – Szkoła Podstawowa w Mrozach Wielkich.

Kat II-III
1. Wiktoria O. – Szkoła Podstawowa w Stradunach
2. Marcel G. – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ełckiej
3. Amelia Z. – Szkoła Podstawowa w Mrozach Wielkich oraz Dominik D. – Szkoła Podstawowa w Rękusach

Kat IV-VIII
1. Mateusz R. – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ełckiej
2. Oliwia N. – Szkoła Podstawowa w Chełchach
3. Kinga R. – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ełckiej

21 czerwca podczas festynu rodzinnego w Stradunach nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody główne – hulajnogi elektryczne zostały ufundowane przez Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego. Kolejny sponsor, Zakład Usług Gminnych Gminy Ełk, ufundował zegarki elektryczne, słuchawki bezprzewodowe oraz zadbał o gadżety dla wszystkich uczestników.

– Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i zaangażowania – mówi Magdalena Zubrzycka, która była odpowiedzialna za konkurs Eko-Sztuka.

Organizatorami festynu i konkursu byli Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach, Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk, współorganizatorami Urząd Gminy Ełk, Centrum Kultury Gminy Ełk, sołectwo Straduny i Koło Gospodyń Wiejskich Stradunianki.

Zapewniono dzieciom i ich rodzicom szereg atrakcji, m.in. dmuchańce, kino 9d, popcorn i watę cukrową. W szranki sportowe stanęły drużyny z gminnych szkół. A o bezpieczeństwie podczas wakacji mówili woprowcy, funkcjonariusze policji, medycy ze szpitala wojskowego w Ełku i strażacy z OSP Straduny. To była dobra zabawa, integracja i edukacja.

image_pdfimage_print

Piknik Kijewo Kino w Gminie Ełk CEEB Punkt przeciw przemocy Informacje dla uchodźców wojennych Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019