Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Szukają najlepszych obiektów turystyki wiejskiej

21 lutego 2020, godz. 8:41

Do 30 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „Zielone Lato”, który skierowany jest do właścicieli gospodarstw agroturystycznych. To jedna z najstarszych inicjatyw w województwie warmińsko-mazurskim, w której o miano najlepszych z najlepszych rywalizują ze sobą obiekty turystyczne zlokalizowane na terenach wiejskich.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego sprawdza m.in. standard zakwaterowania i wyposażenia, jakość świadczonych usług rekreacyjnych, stan sanitarny obiektów, oznakowania obiektu, a także możliwości żywienia gości i metody promocji poszczególnych obiektów.

Laureaci Zielonego Lata wybierani są w trzech kategoriach: wypoczynek u rolnika (typowe gospodarstwa agroturystyczne), wypoczynek na wsi (inne obiekty turystyczne działające na obszarach wiejskich Warmii i Mazur) oraz zagrody edukacyjne Warmii i Mazur. Łączna wartość nagród finansowych wynosi 25 tys. zł (nagroda I stopnia – 4 tys. zł, nagroda II stopnia – 3 tys. zł, nagroda III stopnia – 1 tys. zł).

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2020 roku, natomiast tegorocznych zwycięzców poznamy do 30 czerwca. Bliższych informacji udziela Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tel. (89) 521 60 00 lub (89) 521 69 07 lub a.wojciechowska@warmia.mazury.pl.

Regulamin

Formularz zgłoszenia

Oświadczenie

image_pdfimage_print

Koronawirus?! 50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja