Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Szanowni Państwo, Drodzy Sołtysi!

11 marca 2016, godz. 16:04 (Aktualizacja: 11 marca 2016, godz. 16:26)

Sołtysi to współcześni liderzy polskiej wsi. Dbają o to, by zarządzane przez nich sołectwa prężenie się rozwijały, a lokalna społeczność tworzyła spójną całość. Pełnienie roli gospodarza wsi jest funkcją publiczną, nietypową pod każdym względem. Sołtys to przecież wyjątkowy urzędnik, bez wyznaczonych stałych godzin pracy i będący najbliżej ludzkich spraw.

11 marca odchodzimy Dzień Sołtysa. Z tej okazji proszę przyjąć podziękowania za codzienną pracę na rzecz mieszkańców sołect i rozwoju terenów wiejskich. Składam najserdeczniejsze życzenia – nowych inicjatyw, satysfakcji z podejmowanych wyzwań oraz poczycia, że spełniają Państwo niezywkle ważną społecznie misję.

Oczekiwania mieszkańców polskiej wsi są coraz większe, bo i sama wieś dynamicznie się zmienia. Pozytywne zmiany zachodzące na terenach wiejskich dokonują się m.in. dzięki funduszom z Unii Europejskiej, przekazywanym za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale również dzięki pracy, zdolnościom i mądrości polskich Sołtysów. Cieszycie się bowiem ogromnym zaufaniem i jesteście w stałym kontakcie z lokalną społecznością. Dlatego proszę Państwa o zwrócenie uwagi na to, że obecna perspektywa Wspólnej Polityki Rolnej daje wiele możliwości pozyskania funduszy, które mogą pomóc w podniesieniu jakości życia i aktywizacji mieszkańców wsi, a także w modernizacji i zwiększaniu potencjału zakładów przetwórczych i gospodarstw.

Dodatkowe informacje dotyczące PROW 2014-2020 oraz nowych naborów wniosków, możecie Państwo uzyskać korzystając ze strony internetowej www.arimr.gov.pl. Polecam również bezpośredni kontakt z Biurami Powiatowymi oraz Oddziałami Regionalnymi ARiMR. Źródłem informacji dla mieszkańców sołectw jest również bezpłatna infolinia – 0 800 38 00 84.

Sołtysom, którzy w tym roku objęli nową funkcję, a także tym na wieloletniej już służbie lokalnej społeczności, serdecznie gratuluję i życzę sukcesów.

 

Daniel Obajtek

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Warszawa, 11 marca 2016 r.

 

Przeczytaj Życzenia Prezesa w formacie PDF – kliknij tutaj, – kliknij tutaj

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin Punkt przeciw przemocy 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach oTU UZALEŻNIONYM Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP