Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Strug i Kowalski na najlepszej potańcówce tego lata

13 lipca 2021, godz. 10:52 (Aktualizacja: 13 lipca 2021, godz. 11:45)

Czas się rozruszać i zrelaksować. W sobotę, 17 lipca 2021 roku zapraszamy na najlepszą tego lata potańcówkę, która odbędzie się w parku przy kościele w Stradunach o godz. 19.00. Potańcówki Struga i Kowalskiego są spontaniczne – w wymiarze repertuarowym i tanecznym. Muzycy preferują repertuar podstawowych tańców polskich w ich miejskim i wiejskim wymiarze. Walce, walczyki, polki, poleczki, obery, oberki, mazury, mazurki, sztajery, tanga, autorskie piosenki liryczne i pastisze współczesnych przebojów.

Przed potańcówką odbędzie się „Spotkanie śpiewacze. Adam Strug” prowadzone przez samego Adama Struga. Jego spotkania mają charakter nieinwazyjny: prowadzący podaje motyw, a uczestnicy śpiewają. Spotkania – poza zapoznaniem się z repertuarem – służą odnalezieniu naturalnej siły i barwy głosu uczestników. Przedmiotem spotkania będą miłosne pieśni kurpiowskiej Puszczy Zielonej.

Adam Strug – śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, producent i kurator muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, popularyzator muzyki tradycyjnej. W latach 2017 – 2019 prowadził audycję „Muzyczna podróż po Polsce” w radiowej Jedynce. Od 2019 do 2021 był gospodarzem czwartkowych edycji magazynu „Źródła” w radiowej Dwójce. Od 2020 roku prowadzi autorski program „Owszem Mazowsze” w TVP3 Warszawa.

Mateusz Kowalski – multiinstrumentalista i śpiewak współtworzący liczne zespoły praktykujące polską muzykę tradycyjną w jej wiejskim i miejskim wydaniu m.in. Tęgie Chłopy, Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, Radical Polish Ansamble, Nicponie, Monodię Polską i instrumentalną kompanię Adama Struga. Coraz częściej pojawia się na scenie jako skrzypek solista. Z zamiłowania badacz skrzypcowej muzyki interioru radomskiego.

Druga potańcówka – 22 sierpnia o godz. 19.00 z udziałem Kapeli Batareja.

image_pdfimage_print

NSLiM2021 Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię