Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Strażacy – ochotnicy z Chełch ze sztandarem ponad podziałami

22 maja 2023, godz. 7:53 (Aktualizacja: 22 maja 2023, godz. 13:04)

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełchach od soboty, 20 maja 2023 roku ma swój sztandar, symbol honoru i oddania służbie, wyraz szacunku społeczeństwa za odwagę i bezinteresowne poświęcenie strażaków. Przekazanie sztandaru miało miejsce podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka, które były znakomitą okazją, aby wyrazić głęboką wdzięczność i szacunek dla niezawodnych strażaków – ochotników. W imieniu mieszkańców Gminy Ełk Wójt Tomasz Osewski podziękował wszystkim strażakom za bezinteresowne poświęcenie oraz bohaterską służbę dla naszej społeczności.

– Strażacy ochotnicy są niewątpliwie prawdziwymi bohaterami – uważa Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Każdego dnia, bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne, stawiają czoła niebezpieczeństwom i ryzyku, by chronić nasze życie, nasze mienie i nasze dobra. Ich gotowość do poświęcenia się dla innych jest nieoceniona i inspirująca.

Rola strażaków w społeczności jest niezastąpiona. Gdy wszyscy inni uciekają od zagrożenia, oni wkraczają w nie bez wahania. Gdy płonie nasz dom, oni są za chwilę, by nas uratować. Gdy potrzebujemy pomocy w najtrudniejszych sytuacjach, możemy polegać na nich.

– Tegoroczne obchody Dnia Strażaka mają również szczególne znaczenie, ponieważ jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełchach otrzymuje sztandar, który stanowi symbol naszego uznania i podziękowania – mówi Wójt Tomasz Osewski. – Ten sztandar stanowi reprezentację poświęcenia, profesjonalizmu i oddania wobec społeczności, której służą ochotnicy z Chełch. Niech to będzie także symbol jedności i współpracy, które wyróżniają naszą gminę.

Dowodem jedności i współpracy jest chociażby komitet ufundowania sztandaru, w skład którego weszli reprezentanci niemal z każdej strony sceny politycznej. Swój wkład w ufundowanie sztandaru wnieśli m.in. Senator RP Małgorzata Kopiczko, Posłowie na Sejm RP: Anna Wojciechowska, Urszula Pasławska, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki, Janusz Cichoń, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zbigniew Homza, Starosta Ełcki Marek Chojnowski.

– Dziękuję za wsparcie ks. Wojciechowi Luto, proboszczowi parafii w Chełchach, a także ełckim komendantom: to w przypadku straży pożarnej st. bryg. Marek Markowski, a w przypadku policji, nadkom. Grzegorz Kobeszko, radnym Gminy Ełk, na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Ełk Bogdanem Jurczykiem, dyrektorowi  Szkoły Podstawowej im. Lecha Kaczyńskiego w Chełchach Karolowi Marchlowi – dodaje Tomasz Osewski. – Życzliwych osób było więcej, że wspomnę choćby nadleśniczego Arkadiusza Malinowskiego z Nadleśnictwa Ełk, czy przedsiębiorców Dariusza Szrejtera, Agnieszkę i Tomasza Gąsowskich, Agnieszkę i Józefa Szewczuwaniec, Marzenę i Jarosława Wodnickich.

Ważne jest, abyśmy wszyscy docenili wysiłki naszych strażaków – ochotników, nie tylko w Dniu Strażaka, ale przez cały rok. Dlatego Wójt Tomasz Osewski zachęca, aby w miarę możliwości angażowali się w wsparcie i promowanie OSP. Ich praca nie tylko ratuje życie i mienie, ale również daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Niezależnie od tego, czy stają w obliczu pożarów, wypadków drogowych, zalania czy innych sytuacji awaryjnych, ich determinacja, umiejętności i poświęcenie są niezwykłe.

Warto jeszcze wspomnieć inicjatorów ufundowania sztandaru: Prezesa OSP w Chełchach – druha Mariusza Pałkiewicza, Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Ełk, a zarazem Wiceprezesa OSP w Chełchach druha Stefana Kozikowskiego i pracę Inspektora ds. Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Gminy Ełk – Zdzisława Zaborowskiego.

– Dzisiaj, gdy jednostka ochotniczej straży pożarnej otrzymuje sztandar, nie tylko celebrujemy osiągnięcia strażaków OSP z Gminy Ełk, ale także zobowiązujemy się do kontynuowania wsparcia dla ich misji – mówi Wójt Tomasz Osewski. – Będziemy dążyć do zapewnienia odpowiednich zasobów, szkoleń i sprzętu, który jest niezbędny do pracy strażaków. Bezpieczeństwo mieszkańców i skuteczność strażaków są dla nas priorytetem.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z uroczystości, które odbyły się 20 maja w Chełchach – w kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz przy Szkole Podstawowej im. Lecha Kaczyńskiego. Nie zabrakło wyróżnień, odznaczeń i nagród, które trafiły m.in. do strażaków z jednostek OSP Gminy Ełk.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019