Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Specjalistka na czterech łapach

15 marca 2023, godz. 8:58 (Aktualizacja: 15 marca 2023, godz. 11:40)

Gmina Ełk od wielu lat współpracuje na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców z Komendą Powiatową Policji w Ełku. Kolejnym przykładem dobrej współpracy jest wsparcie służby kryminalnej, w której nie brakuje działań przeciwko przestępczości narkotykowej.

– W codziennych działaniach funkcjonariuszy policji wspierać będzie pies służbowy, który został zakupiony dzięki środkom pochodzącym z budżetu Gminy Ełk – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Od lat wspieramy potrzeby policji, czy to pomagając w zakupie odpowiedniego sprzętu, dokładając do wymiany floty samochodowej na nowszą, czy tak jak teraz przy pozyskaniu specjalisty na czterech łapach, czyli wyżła niemieckiego szorstkowłosego.

Dwuletnia Gama, bo o niej mowa, jest energiczna, pracowita i szybko się uczy. Ma też doskonały węch wyczulony na zapach narkotyków. W powiecie ełckim będzie pomagała w walce z przestępczością narkotykową. Razem ze swoim przewodnikiem ukończyli właśnie kurs specjalistyczny i rozpoczęli wspólną służbę na terenie powiatu ełckiego. To drugi w historii ełckiej policji pies tej rasy wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków.

image_pdfimage_print

Jak dawniej bywało Załatw przez podatki.gov.pl PPGR 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP