Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Sołtys Rękus wyróżniona przez marszałka

22 maja 2023, godz. 6:55 (Aktualizacja: 22 maja 2023, godz. 13:01)

Za nami Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach. 19 maja 2023 roku w amfiteatrze w Ostródzie odbyło się wydarzenie, które było okazją do wojewódzkiego świętowania obchodów Dnia Sołtysa oraz wyrażenia wdzięczności za zaangażowanie i pracę sołtysów na rzecz społeczności lokalnych.

Forum to także przestrzeń do refleksji nad dalszymi działaniami służącymi rozwojowi obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego. Do ponad tysiąca sołtysów w regionu przemawiał m.in. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

– W naszym regionie mieszka ponad 1,4 mln osób z czego blisko 600 tys. to mieszkańcy wsi i małych miejscowości. To właśnie tam rozpoczyna się pierwszy szczebel samorządności, a sołtysi najlepiej znają problemy i potrzeby lokalnego środowiska – powiedział Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Przed nami kolejna perspektywa unijna na lata 2021-2027, a nasze województwo może liczyć na blisko 1,8 mld euro z polityki spójności. Część tych środków z pewnością trafi na wiejskie obszary, co spowoduje ich rozwój. Ty wy będziecie beneficjentami programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur.

Marszałek wyróżnił sołtysów za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności w minionych miesiącach. Z Gminy Ełk uhonorowana została Iwona Jakimyszyn, sołtys sołectwa Rękusy. Samorząd wojewódzki przyznał też inne wyróżnienia. Powiększyło się m.in. grono honorowych obywateli województwa warmińsko-mazurskiego. Nagrodzono także zwycięzców konkursów „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego”, „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” czy „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich”. Wydarzenie zwieńczył koncert Sławomira.

Organizatorem Samorządowego Forum Sołtysów był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, partnerami – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Sołtysów.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019