Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Śladami Mistrza – spotkania kulturalne w Stradunach

15 września 2020, godz. 14:07 (Aktualizacja: 15 września 2020, godz. 14:08)

Centrum Kultury Gminy Ełk będzie uczestniczyło w realizacji projektu „Śladami Mistrza – spotkania”, który powstał w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, wspierającego edukację kulturalną. Autorem projektu jest Kamila Guzewicz.

– Celem projektu jest zapoznanie młodzieży szkolnej z repertuarem i historią zespołów śpiewaczych działających w Gminie Ełk, a także zorganizowanie przeglądu pieśni tradycyjnych – informuje Edyta Wocial, dyrektor CKGE z siedzibą w Stradunach.

Projekt przebiegać będzie w dwóch etapach. Pierwszy zakłada spotkania młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Stradunach ze śpiewaczkami z zespołów Zielona Dąbrowa i Stradunianki. Podczas spotkań młodzież usłyszy pieśni tradycyjne i historie mieszkańców naszego regionu, ponadto zostanie zaproszona na warsztaty śpiewu do Centrum Kultury w Stradunach.

Drugim etapem będzie spotkanie śpiewacze w Kościele w Stradunach. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną pieśni żałobne i pogrzebowe zespołów ludowych z regionu. Spotkanie odbędzie się w czasie zadusznym.

– Wszystko po to, by podkreślić wyjątkowy czas i upamiętnić zmarłych, którzy odeszli, a także zaprezentować mieszkańcom Stradun i okolic pieśni dawne – dodaje Edyta Wocial. – Działania mają na celu zaangażowanie młodzieży w wydarzenia kulturalne, możliwość poznania tradycji oraz budowanie dialogu międzypokoleniowego.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię