Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Siłownia zewnętrzna powstaje w Reglu

22 sierpnia 2017, godz. 8:43 (Aktualizacja: 22 sierpnia 2017, godz. 8:48)

Jednym z efektów realizacji projektu pn. „Zdrowe sąsiedztwo – Integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną szansą na zdrowe życie” z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, jest budowa w Gminie Ełk trzynastu siłowni zewnętrznych. Jedna z nich powstaje przy świetlicy wiejskiej w Reglu.

– Na zakup i montaż urządzeń w Reglu przeznaczyliśmy około 16,5 tys. złotych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Ubogacimy w ten sposób teren, na którym już z powodzeniem funkcjonuje plac zabaw.

Dzięki ćwiczeniom na urządzeniach zainstalowanych w Reglu będzie można poprawić swoją kondycję fizyczną i wydolność organizmu. Pojawi się orbitrek – poprawiający kondycję stawów, wzmacniający mięśnie nóg, stawy biodrowe i ramiona, czy też wioślarz – aktywizujący wszystkie części ciała, poprawiający wytrzymałość i siłę.

Twister zapewni aktywność stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego, wyćwiczy zmysł równowagi i rozciągnie mięśnie skośne brzucha. Na rowerku wzmocnić będzie można dolne partie ciała, a drabinka pomoże w ćwiczeniach rozciągających tułów i wzmocnieniu mięśni pleców.

Nie zabraknie urządzenia do wyciskania siedząc – ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe, poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej i kończyn górnych oraz stepera, rozbudowującego mięśnie nóg i pośladków.

Koła tai chi wzmocnią i usprawnią nadgarstki, łokcie oraz ramiona, na ławeczce poprawi się sylwetkę i mięśnie proste oraz skośne brzucha, zaś na wahadle zaktywizuje dolne części ciała i wzmocni kręgosłup.

– W Reglu przygotowaliśmy także ułatwienie rowerzystom, których przecież nie brakuje – dodaje Tomasz Osewski. – Pojawił się już metalowy stojak rowerowy, z czterema miejscami postojowymi.

 

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+