Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Sieć gazowa w fazie rozbudowy

20 listopada 2020, godz. 13:58

Poseł na Sejm RP Jerzy Małecki oraz Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski od lat zabiegają o rozbudowę sieci gazowej na terenie Gminy Ełk, miasta Ełku i całego regionu. Rozbudowa sieci gazowej dotyczy blisko 100 kilometrów, które będą wykonane za ok. 170 milionów złotych.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2018 r. podczas Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej i debaty dotyczącej perspektyw dla rozwoju, w której aktywny udział brał udział Wójt Tomasz Osewski, ówczesny prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak zapewnił, że ta inwestycja będzie zakończona do 2022 roku.

– Przewiduje się kilka kierunków rozbudowy sieci gazowej na terenie naszej gminy – dodaje Tomasz Osewski. – Sieć średniego ciśnienia po zachodniej części jeziora Ełckiego, obręb POHZ, a także od południowej jego części, czyli obręb Chruściele. Z dzisiejszego punktu widzenia perspektywa budowy sieci gazowej w tym terenie możliwa będzie za 4 lata. Rok później sieć gazowa powinna objąć również Barany.

Poseł Jerzy Małcki przekazał Wójtowi Tomaszowi Osewskiemu informacje dotyczące najbliższych inwestycji w Ełku i Gminie Ełk. W budowie jest inwestycja w Ełku przy ul. Dojazdowej (Serwistal) i ul. Okrężnej (Porta). Do końca marca zostanie opracowana dokumentacja projektowa dla osiedla Wczasowego, a także ulic Dominika Savio, Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Św. Franciszka.

Na etapie koncepcji jest gazyfikacja osiedla Pod Lasem. Rozbudwa sieci gazowej obejmie także ulice Bora-Komorowskiego, Pileckiego, Konieczki oraz miejscowość Siedliska (razem z Osiedlem Bajkowym).

– Zapewniam, że problematyka rozbudowy sieci gazowej w naszym regionie jest dla mnie szczególnie ważna, dlatego będę na bieżąco informował Pana Wójta o postępach na tym polu – napisał Jerzy Małecki w piśmie do Wójta Tomasza Osewskiego.

image_pdfimage_print

Umów wizytę w skarbówce 50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja