Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Samorządy lokalne otrzymają wsparcie od rządu

25 czerwca 2020, godz. 12:28 (Aktualizacja: 25 czerwca 2020, godz. 15:20)

Pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafią do samorządów lokalnych w związku z wprowadzaną właśnie Tarczą Antykryzysową 4.0. Jest to wypełnienie inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a także postulatów samorządowców w związku z obciążeniami związanymi z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19.

– Cieszę się z szybkich i zdecydowanych działań rządu Mateusza Morawieckiego, a działania kryzysowe prowadzone są w pełnym porozumieniu, zarówno przez małe „p”, jak i wielkie „P” – żartuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, szef ełckich struktur Porozumienia i członek zarządu Związku Gmin Wiejskich RP. – W procesie legislacyjnym związanym z bonami inwestycyjnym dla gmin mocno pracowało Ministerstwo Rozwoju, któremu przewodniczy wicepremier Jadwiga Emilewicz, wiceszefowa Porozumienia Jarosława Gowina. Spory udział miał Związek Gmin Wiejskich RP, który zgłosił uwagi do sposobu podziału środków.

Środki finansowe mogą być wykorzystane przez jednostkę samorządu terytorialnego wyłącznie na inwestycje i zakupy inwestycyjne, w tym jako wkład własny do projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środki z pomocy udzielanej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA).

– Do Gminy Ełk trafi ponad 1,5 mln złotych – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Około miliona trafi do okolicznych gmin powiatu ełckiego, a najwięcej środków otrzyma miasto. Wynika to z algorytmu podziału środków. Algorytm podziału pieniędzy z Funduszu Inwestycji Lokalnych uwzględniać ma m.in. liczbę ludności i wysokość planowanych nakładów inwestycyjnych.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja Podatki gov pl