Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Ruszyła rozbudowa i przebudowa ulicy Olsztyńskiej w sołectwie Ełk Osada

11 marca 2020, godz. 9:18

Mieszkańcy sołectwa Ełk Osada muszą liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi. Ruszyła bowiem rozbudowa i przebudowa ulicy Olsztyńskiej. Prace, zgodnie z umową podpisaną przez Tomasza Osewskiego, Wójta Gminy Ełk i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. inwestycja zostanie zrealizowana najpóźniej do końca kwietnia 2021 roku.

– Rozbudowa ulicy Olsztyńskiej pochłonie ponad 5,6 mln złotych, ale nie zapomnijmy, że Gmina Ełk pozyskała na te zadanie dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Mamy bardzo ambitne plany rozbudowy infrastruktury drogowej i cieszę się, że udaje się nam pozyskiwać środki zewnętrzne na kolejne zadania.

Zrealizowana ulica Olsztyńska będzie miała długość około 1,5 km. Zakres rozbudowy obejmuje m.in. budowę ciągów pieszych (ponad 2,2 km) dróg dla rowerów (ok. 1,3 km), przystanków autobusowych (4 szt.), sieci oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej. Lokalizacja zjazdów oraz skrzyżowań została dostosowana do zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

– Zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii przyczyni się do zmniejszenia uciążliwości drogi gminnej dla środowiska oraz polepszy warunki bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców – dodaje Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

Woszczele Punkt przeciw przemocy PomagamUkrainie Informacje dla uchodźców wojennych Ukraina Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019