Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Ruszyła modernizacja trzech gminnych szkół

7 lipca 2021, godz. 9:01

Nowy rok szkolny 2021/2022 uczniowie trzech szkół gminnych powinni rozpocząć w zmodernizowanych budynkach. Mowa o placówkach w Nowej Wsi Ełckiej, Woszczelach i Mrozach Wielkich, w których ruszyły roboty budowlane. Termomodernizacja trzech obiektów jest możliwa dzięki pozyskaniu na ten cel środków z Unii Europejskiej.

– Roboty budowlane zostaną wykonane dzięki środkom unijnym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Projekt „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Ełk”. realizowany jest bowiem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Stosowne umowy na realizację robót zostały już podpisane. O termomodernizację obiektów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej oraz Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach zadba wyłoniona w przetargu białostocka spółka z o.o. Grundung. Docieplenie i roboty remontowe będą wykonane w budynku Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich przez ełckie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Marta Machaj.

– W Nowej Wsi Ełckiej zaplanowaliśmy termomodernizację, czyli docieplenie ścian, stropów, wymianę rynien, rur, instalacji odgromowej, stolarki drzwiowej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, a także remont konstrukcji dachu i pokrycia dachowego – informuje Wójt Tomasz Osewski.

Roboty budowlane w Woszczelach będą dotyczyły m.in. robót ziemnych, izolacji fundamentów, wymiany rynien i rur spustowych, instalacji odgromowej, centralnego ogrzewania i ciepłej wody, docieplenia dachu, ścian i stropów. Przewidziana jest także modernizacja kotłowni.

Docieplenie ścian, dachu i poddasza przewidywane są w Mrozach Wielkich. Roboty budowlane obejmą m.in. stolarkę, obróbki blacharskie, remont kotłowni, instalację elektryczną i centralnego ogrzewania. We wszystkich trzech placówkach prace mają zakończyć się najpóźniej do końca września 2021 roku.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+