Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Rusza budowa drogi Woszczele – Małkinie. Będzie objazd!

9 listopada 2020, godz. 9:55 (Aktualizacja: 9 listopada 2020, godz. 10:31)

Rozpoczyna się kolejna inwestycja drogowa w Gminie Ełk. Tym razem chodzi o przebudowę istniejącej drogi gminnej nr 177011N o nawierzchni gruntowej na odcinku od drogi wojewódzkiej (w okolicach Woszczel) do końca wsi Małkinie o długości około 2 kilometrów.

– Inwestycja będzie kosztowała około 3,3 mln złotych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Cieszę się, że na przebudowę tej trasy udało nam się pozyskać dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 1,62 mln złotych. W tym miejscu dziękuję rządowi za taki program, panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, wojewodzie warmińsko-mazurskiemu Arturowi Chojeckiemu, parlamentarzystom z naszego regionu za pomoc w uzyskaniu środków z budżetu państwa.

W ramach inwestycji planowana jest budowa jezdni o szerokości jezdni 5,5 m z betonu asfaltowego z obustronnymi poboczami gruntowymi, budowa przejścia dla pieszych, a także nowe oznakowanie. Droga ma być oddana do użytku w pierwszej połowie 2021 roku.

– Zmotoryzowanych prosimy o cierpliwość, ponieważ od 9 listopada 2020 roku będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu – dodaje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Objazd do wsi Małkinie odbywał się będzie przez Chrzanowo i Bienie.

image_pdfimage_print

Umów wizytę w skarbówce 50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja