Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Rozwój Gminy Ełk dostrzegany w wielu obszarach

10 lipca 2020, godz. 10:07 (Aktualizacja: 10 lipca 2020, godz. 10:12)

W Nowej Wsi Ełckiej gościli Jarosław Gowin, prezes Porozumienia, jeden z liderów Zjednoczonej Prawicy oraz wicewojewoda warmińsko-mazurski Aleksander Socha. Były wicepremier i wicewojewoda udali się na przebudowany przystanek kolejowy, a także zapoznali się postępem prac przy modernizacji starego budynku gminnej biblioteki.

– Wójt Osewski dba o zrównoważony rozwój Gminy Ełk i to widać gołym okiem – powiedział Jarosław Gowin. – Widać, że rozwój następuje w wielu obszarach i niemal w każdym miejscu tej gminy. W samej Nowej Wsi Ełckiej są odnowione drogi, chodniki, przebudowany przystanek kolejowy, trwają prace przy bibliotece i parku przy kościele.

– Cieszę się, że panu premierowi i panu wojewodzie mogłem pokazać, jak wiele udało się zrobić i co jeszcze robimy i planujemy – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Tak jak na przykład w Nowej Wsi, gdzie obecnie realizujemy projekt pod nazwą „Przebudowa budynku i wyposażenie Biblioteki Publicznej Gminy Ełk” Inwestycja ta została dofinansowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pozyskane dofinansowanie to 1,875 mln zł, a prace budowlane powinny zakończyć się w sierpniu 2020 roku, zaś cały projekt 31 grudnia 2020 roku. Wyremontowany obiekt będzie pięknym kompleksem kulturalnym, funkcjonalnym, dobrze wyposażonym, przyjaznym dla odwiedzających.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię