Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Radny ze złotem! Grad medali dla sportowców z Gminy Ełk

15 czerwca 2022, godz. 7:27 (Aktualizacja: 15 czerwca 2022, godz. 7:28)

Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Kempo Tai Jutsu i Viet Vo Dao oraz turniej Semi Contact (walki w stójce dla osób pełnoletnich) odbyły się w Uzdowie, a zorganizował je miejscowy UKS Uzdowo. W zawodach wystartowało 25 reprezentantów klubu Viet Vo Dao Ełk, w tym 10 mieszkańców Gminy Ełk. I co najważniejsze, cała dziesiątka znalazła się na miejscach medalowych! Złoty medal zdobył m.in. Karol Buraczewski, radny Rady Gminy Ełk.

W zawodach udział wzięło ok. 130 osób. Po zaciętych walkach trwających prawie 10 godzin, zawodnicy Viet Vo Dao zgarnęli 10 złotych medali, 5 srebrnych i 5 brązowych. Taki wynik pozwolił zająć pierwsze miejsce pod względem ilości zdobytych medali i jest to najlepszy wynik w historii klubu.

– Jestem bardzo dumny z osiągnięć zawodników, gdyż pobiliśmy własny rekord sprzed trzech lat, a dorobek powiększyliśmy o trzy medale – mówi trener Sylwester Jankowski.

– Mistrzostwa to nie tylko walki, ale również możliwość wymiany doświadczeń, nowe znajomości i świetna zabawa – dodaje Agnieszka Jankowska, jeden z trenerów Viet Vo Dao Ełk. – Viet vo dao to sztuka walki, która rozwija i wzmacnia ciało i umysł. Uczy koncentracji, cierpliwości i szacunku dla każdego, nawet dla przeciwnika. Założeniem jest nie tylko nauka walki wręcz ale także rozwijanie i kształtowanie uczniów i ich charakterów.

Wyniki zawodników Viet Vo Dao Ełk:

  • Złote medale: Marta Aleszczyk-Korsak,  Filip Jankowski,  Amelia Jankowska, Zofia Jankowska, Piotr Rogowski,  Maryla Korsak, Wiktoria Jankowska, Mateusz Markisz, Artur Rogowski, Karol Buraczewski.
  • Srebrne medale: Aneta Jankowska, Jan Kulesza, Gabriela Łebska, Gabriel Andrejczyk, Jakub Kuczewski.
  • Brązowe medal:-Amelia Buraczewska, Kuba Łebski, Stanisław Kulesza, Artur Duda, Bartek Andrejczyk.
image_pdfimage_print

Piknik Kijewo Kino w Gminie Ełk CEEB Punkt przeciw przemocy Informacje dla uchodźców wojennych Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019