Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Przebudowa drogi Sordachy – Regielnica szybciej niż planowano

29 grudnia 2020, godz. 13:45 (Aktualizacja: 29 grudnia 2020, godz. 13:47)

Inwestycje w Gminie Ełk nie zwalniają tempa. Od kilku lat bardzo wiele dzieje się w infrastrukturze drogowej, a poprawa bezpieczeństwa i warunków na drogach w dalszym ciągu jest priorytetem władz Gminy Ełk.

– Inwestycje publiczne są jedną z najlepszych metod walki ze spowolnieniem gospodarczym – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Walka ze spowolnieniem to jedno, a poprawa infrastruktury drogowej to drugie. Działamy i będziemy działać na drogach w naszej gminie. Dlatego planujemy kolejne przebudowy i pozyskujemy na nie środki zewnętrzne.

29 grudnia 2020 roku w sali Marii i Lecha Kaczyńskich w Urzędzie Gminy Ełk podpisano umowę na realizację przebudowy kolejnej gminnej drogi. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, a następnie wykonanie przebudowy istniejącej drogi bitumicznej gminnej nr 177096N, łączącej miejscowość Sordachy z drogą powiatową nr 1872N w miejscowości Regielnica. Za 3.360.442,68 zł realizacji przebudowy drogi o długości blisko 3,2 km podejmie się wyłoniony w przetargu wykonawca – ełcki Zakład Usługowo-Transportowo-Handlowy Bogusław Wisowaty. Warto wspomnieć, że inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 proc. wartości z Państwowego Funduszu Celowego – Funduszu Dróg Samorządowych.

Aktualnie droga posiada nawierzchnię bitumiczną oraz utwardzoną żwirami i emulsją asfaltową, brakuje tu urządzonych zjazdów na posesje i drogi boczne. Na opisywanym odcinku znajduje się jeden przepust pod koroną torów kolei wąskotorowej z rur betonowych o długości około 40 m. Lokalnie na drodze tworzą się zastoiska wodne spowodowane brakiem skutecznego odwodnienia, zawyżone pobocza, wysadziny nawierzchni spowodowane przerostem korzeni pobliskich drzew. 

Umowę, którą podpisali Bożena Wołyniec, Zastępca Wójta Gminy Ełk i Bogusław Wisowaty, właściciel ZUTH, zakłada realizację przebudowy drogi Sordachy – Regielnica do 31 sierpnia 2023 r.
– Jestem przekonany, że damy radę wykonać prace zdecydowanie szybciej – mówi Bogusław Wisowaty. – Jeśli procedury na to pozwolą, to droga może być gotowa nawet w przyszłym roku.

– W związku z tą inwestycją już teraz prosimy kierowców o cierpliwość, ale dzięki pracom drogowców powstanie ponad 3-kilometrowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej oraz nawierzchni wykonanej w technologii utwardzenia żwirami i emulsją asfaltową – informuje Bożena Wołyniec. – Umowa zakłada też budowę poboczy z kruszywa naturalnego, rowów odwadniających drogę i kanału technologicznego. Nie zabraknie też oznakowania poziomego i pionowego.

image_pdfimage_print

Dla cudzoziemców 50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię