Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Przebudowa drogi Barany – Maleczewo

22 lutego 2021, godz. 8:04

Zmotoryzowani mieszkańcy Gminy Ełk i inni kierowcy, którzy korzystają z drogi gminnej Barany – Maleczewo muszą we wtorek, 23 lutego 2021 r. wybrać przejazd inną trasą. Wszystko z powodu kolejnej, dużej inwestycji drogowej. W systemie „zaprojektuj i wybuduj” ełckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. realizuje przebudowę drogi Barany – Maleczewo.

– Do tej pory prawie dwukilometrowa droga posiadała nawierzchnię gruntowo-żwirową – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Do końca kwietnia ma powstać utwardzona droga o nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej. Inwestycja obejmuje również skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1925N.

Zakres prac, który leży po stronie wykonawcy przewiduje m.in. roboty geodezyjne, ziemne i przygotowawcze, wykonanie warstw podbudowy z kruszywa łamanego pod powierzchnię drogi oraz nawierzchnię zjazdów indywidualnych i publicznych, skrzyżowań z drogami bocznymi, wykonanie poboczy z kruszywa naturalnego, a także humusowanie skarp rowów.

– Całość kosztować nas będzie 2,37 mln złotych, ale przypomnę, że na tę inwestycję pozyskaliśmy środki z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – dodaje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Prosimy kierowców o cierpliwość. Będzie teraz trochę utrudnień, ale dzięki tym pracom zyskamy piękną, nową drogę, z której będzie można bezpiecznie korzystać przez kolejne lata.

image_pdfimage_print

Dowóz na szczepienia Szczepimy się! 50plus Dla cudzoziemców Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 Klub Senior+