Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Promocja aktywnego stylu życia

10 sierpnia 2017, godz. 16:34 (Aktualizacja: 6 września 2017, godz. 22:44)

Mieszkańcy Gminy Ełk na zaproszenie Wójta Tomasza Osewskiego wzięli udział w Transgranicznym Rajdzie Rowerowym, zorganizowanym w dniach 10-11 lipca 2017 r. w ramach projektu „Zdrowe sąsiedztwo – Integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną szansą na zdrowe życie”, realizowanego z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt realizowany jest przez Gminę Ełk w partnerstwie z samorządem Varena z Litwy oraz Gminą Suwałki. Uczestnicy wspólnie zwiedzili klasztor w Wigrach, przejechali 20-kilometrowy odcinek trasy rowerowej przez Wigierski Park Narodowy, bawili się przy wieczornym ognisku, a na zakończenie wszyscy odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Wodzie.

Niecałe dwa tygodnie później, 22 lipca 2017 r. mieszkańcy Gminy Ełk mieli przyjemność wziąć udział w festynie familijnym „Sprawność fizyczna – wskaźnik jakości życia” w Starym Folwarku, który w ramach działań projektu został zorganizowany przez samorząd Gminy Suwałki. W festynie wzięli udział mieszkańcy łącznie trzech gmin partnerskich, w tym Gminy Ełk. Podczas wydarzenia miały miejsce występy zespołów dziecięcych, teatrzyku dziecięcego, zabawy ruchowe, konkursy prowadzone przez animatorów kultury. W godzinach popołudniowych zabawę uświetniły występy zespołów muzycznych, m.in. Shamrock, Sensil, Babsztyl.

Organizatorzy zaskoczyli również naszych mieszkańców dodatkowymi atrakcjami w postaci rejsu łodzią ze szklanym dnem, która pozwoliła im podziwiać podwodny świat jeziora Wigry. Dzięki wizycie w Muzeum Wigier w Starym Folwarku mieszkańcy Gminy Ełk mieli możliwość poznania historii nadwigierskiego krajobrazu, ekosystemu lądowego i wodnego Wigierskiego Parku Narodowego. Uczestnicy z przyjemnością wysłuchali również opowieści przewodnika na temat dawnej Stacji Hydrobiologicznej na Wigrach.

– Oba wydarzenia miały na celu promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców trzech gmin – podsumowuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość i zaangażowania, a także zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Gminę Ełk.

 

 

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+