Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w Chełchach

6 marca 2019, godz. 21:58 (Aktualizacja: 6 marca 2019, godz. 22:20)

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Szkołę Podstawową im. Lecha Kaczyńskiego w Chełchach. Wizyta w Chełchach rozpoczęła się od złożenia kwiatów przy tablicach poświęconych śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem oraz Polakom pomordowanym w obozach w Katyniu, Ostaszkowie, Charkowie i Miednoje.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa w Chełchach jest pierwszą placówką oświatową w kraju, której nadano imię Lecha Kaczyńskiego.
– Zawsze będę Państwu wdzięczny, że wtedy podjęliście taką decyzję; że nadaliście tej szkole imię Pana Prezydenta – mówił Andrzej Duda. – Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu zależało na tym, żeby wychowywać młodzież w świadomości historii naszego kraju, naszych dziejów, tego, co dla nas ważne. Dziękuję władzom gminnym za to, że szkoła jest wspierana. Jest w bardzo ładnym stanie – nieduża, ale piękna.

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podziękował dostojnemu gościowi za przybycie do Gminy Ełk.
– Chciałbym podziękować za to, że pan Prezydent Andrzej Duda przyjechał do naszej szkoły. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że wreszcie władze z Warszawy dostrzegają takie małe miejscowości, doceniają je, odwiedzają – powiedział Tomasz Osewski. – Pamiętam, gdy pan Andrzej Duda był tu po raz pierwszy jeszcze jako europoseł. Posadził wtedy dąb upamiętniający policjanta, historia zatoczyła dzisiaj koło. Cieszę się i mam nadzieję, że to jedna z wielu wizyt pana Prezydenta w Gminie Ełk.

Prezydent RP w swoim wystąpieniu wspomniał o swoim przedpołudniowym spotkaniu z żołnierzami z państw Sojuszu Północnoatlantyckiego na poligonie w położonym niedaleko Orzyszu. Wizyta miała związek z obchodami 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO.
– Dziś nie tylko my jesteśmy w NATO, ale także NATO jest u nas. I nie jest to absolutnie obecność tylko symboliczna – przekonywał Prezydent RP i wyjaśniał, że na obszarze Polski przebywa stale ok. 4,5 tys. żołnierzy amerykańskich. – Ta obecność jest autentyczna. To jest dla mnie w jakimś sensie realizacja testamentu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent RP Andrzej Duda oraz goście, którzy przybyli do Chełch (m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski, parlamentarzyści – senator RP Małgorzata Kopiczko, posłowie Wojciech Kossakowski i Jerzy Małecki, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, kurator oświaty Wojciech Cybulski, starosta ełcki Marek Chojnowski) obejrzeli piękny, patriotyczny program artystyczny w wykonaniu uczniów. Po spotkaniu Andrzej Duda nie odmówił nikomu wykonania pamiątkowej fotografii.

Poniżej fotoreportaż z wizyty w Chełchach najważniejszej osoby w kraju.

 

image_pdfimage_print

NSLiM2021 Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię