Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Prezydent RP podziękował samorządowcom

26 maja 2023, godz. 7:30 (Aktualizacja: 26 maja 2023, godz. 8:01)

W Pałacu Prezydenckim w stolicy kraju odbyły się uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w których wzięli udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą. Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił na te uroczystości także Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego. Przypomnijmy, że Dzień Samorządu Terytorialnego upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Święto samorządu uchwalił Sejm RP w 2000 roku.

– Przekazanie Polakom dużej części odpowiedzialności za ich najbliższe otoczenie przyczyniło się do ujawnienia naszych najlepszych cech narodowych: pracowitości, innowacyjności, kreatywności i zaradności – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzięki tym cechom możemy rozwijać naszą Ojczyznę. Właściwie wszystkie dokonania nie byłyby możliwe bez harmonijnej współpracy samorządu z władzami centralnymi. Wszystkim samorządowcom, byłym i obecnym, dziękuję pracy i osiągnięć, które przeobraziły i przeobrażają naszą piękną Gminę Ełk.

– Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego co jest istotą samorządu – dla mieszkańców – podkreślił Andrzej Duda, Prezydent RP i wskazywał, że samorząd terytorialny przez ostatnie dziesięciolecia z pewnością bardzo dobrze przysłużył się Rzeczypospolitej i nam wszystkim. – Przysłużył się przez Państwa działalność, przez Państwa ręce.

Prezydent dziękował samorządowcom za pomoc udzielaną uchodźcom z Ukrainy.

– Wobec straszliwej próby, jakiej poddany został naród ukraiński i państwo ukraińskie, my, jako sąsiad, stanęliśmy na wysokości zadania – mówił. – Przede wszystkim pod względem ludzkim. To Państwo rozdzielaliście środki, które płynęły z centralnego budżetu na wsparcie. To Państwo pewnie nie przespaliście wielu nocy, żeby rozdysponować wszystkich przybywających do nas uchodźców, których nazywamy gośćmi. Dziękuję Państwu z całego serca, że zrobiliście to Państwo znakomicie i niezwykle mądrze, ogromnie dziękuję za dobrą współpracę z rządem w tym zakresie.

Wyraził też wdzięczność wszystkim przedstawicielom samorządu, którzy pozostają w kontakcie z nim i jego współpracownikami, przekazując swoje spostrzeżenia.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że służy to dziełu poprawiania Rzeczypospolitej, tego co można zrobić więcej, tego co może działać lepiej, tego co powinno być w naszym kraju zmieniane – mówił Andrzej Duda.

Wizyta Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego w Pałacu Prezydenckim była okazją także do kuluarowych spotkań i rozmów z ministrami, którzy obecni byli na uroczystościach, m.in. z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawłem Szefernakerem.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019