Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Ponad 7 milionów złotych na drogi w Gminie Ełk

23 września 2019, godz. 15:17 (Aktualizacja: 23 września 2019, godz. 15:21)

Dzisiaj w Ełku podpisane zostały umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych w Gminie Ełk. W obecności licznych parlamentarzystów z województwa warmińsko-mazurskiego, m.in. Iwony Arent i Jerzego Małeckiego, którzy na co dzień wspierają rozwój Gminy Ełk, umowę podpisali Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki i Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski wraz z Mariolą Kobus, Skarbnik Gminy Ełk. Gmina Ełk otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych największe dofinansowanie spośród wszystkich gmin wiejskich i miejskich powiatu ełckiego – ponad 7 mln złotych!

– Mamy bardzo ambitne plany rozbudowy infrastruktury drogowej i cieszę się, że udaje się nam pozyskiwać środki zewnętrzne na kolejne zadania – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził trzy nasze inwestycje do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku. Zamierzamy wykonać w ciągu najbliższych dwóch lat drogi: Barany – Maleczewo, Małkinie – Woszczele i ulicę Olsztyńską w miejscowości Ełk – Osada.

Najwięcej środków zaplanowano na rozbudowę i przebudowę drogi gminnej nr 177099N (ul. Olsztyńska) w miejscowości Ełk Osada. Przewidywany koszt realizacji tego zadania to około 6,5 mln złotych, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie 50% wartości inwestycji.

Za nieco ponad 5 mln złotych (z czego 2,5 mln złotych pochodzić będzie Funduszu Dróg Samorządowych) ma zostać przebudowana droga gminna Małkinie – Woszczele.

Na liście zatwierdzonych do dofinansowania projektów znalazła się także przebudowa drogi gminnej nr 177016N Barany – Maleczewo. W zakresie planowanego przedsięwzięcia, na które zostanie wydane ok. 2,8 mln złotych (dofinansowanie ok. 1,4 mln złotych), jest modernizacja istniejącej drogi o nawierzchni gruntowo-żwirowej o długości około 1,8 km.

image_pdfimage_print

Woszczele Punkt przeciw przemocy PomagamUkrainie Informacje dla uchodźców wojennych Ukraina Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019