Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Polskie kupujesz, Polskę budujesz

8 listopada 2019, godz. 14:31 (Aktualizacja: 8 listopada 2019, godz. 14:32)

Gminne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości odbyły się 8 listopada 2019 r. w Stradunach. Obchody rozpoczęto od mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach, którą celebrowali ks. Krzysztof Zubrzycki – redaktor naczelny „Martyrii” oraz ks. proboszcz Paweł Greń CRL.

Po mszy kompania honorowa Wojska Polskiego wraz z pocztami sztandarowymi, gośćmi i delegacjami szkół przemaszerowała na plac szkolny. Nie zabrakło hymnu, a na maszt została wciągnięta polska flaga. Przed tablicą pamiątkową poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu złożono kwiaty, a po apelu pamięci wojsko oddało salwy honorowe poległym bohaterom, którzy walczyli za niepodległą Ojczyznę.

W szkolnej sali gimnastycznej głos zabrali m.in. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, Poseł na Sejm RP Jerzy Małecki i Senator RP Małgorzata Kopiczko. Wójt Tomasz Osewski odnosząc się do patriotyzmu powiedział, żeby nie zapominać także o rozwoju gospodarczym kraju. Wspólnie z posłem Jerzym Małeckim zainaugurował akcję „Polskie kupujesz, Polskę budujesz”.

– Apeluję, aby kupować w sklepach produkty polskie – tłumaczył ideę akcji Wójt Tomasz Osewski. – Wspieramy w ten sposób polskich producentów, polskich pracowników, nakręcamy polski biznes. Zachęcam do włączenia się w tę akcję dzieci, młodzież, dorosłych. Jednym słowem wszystkich, którym na sercu leży rozwój naszego kraju.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stradunach zaprezentowali piękną część artystyczną. Nie zabrakło także akcentów sportowych – to odniesienie do orlika lekkoatletycznego, który powstał przy szkole. Z tej okazji Wójt Gminy Ełk przekazał uczniom sprzęt sportowy.

– Inwestycja zakładała budowę obiektu lekkoatletycznego składającego się z bieżni okólnej i prostej, skoczni do skoku w dal, trójskoku i skoku wzwyż oraz rzutni do pchnięcia kulą – informuje Tomasz Osewski. – Nie zabrakło także boiska z nawierzchnią trawiastą do piłki nożnej. Obiekt ma także system odwodnienia oraz oświetlenie. Budowa pochłonęła ok. 1,3 mln złotych, a środki pochodziły z budżetu Gminy Ełk, a także z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

image_pdfimage_print

NSLiM2021 Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię