Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Podpisano umowy na realizację kolejnych dróg w Gminie Ełk

26 listopada 2021, godz. 15:02

W Gminie Ełk inwestycje drogowe nie zwalniają tempa. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski dzisiaj (26 listopada 2021) podpisał umowy z ełckim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych na przebudowę kolejnych dróg gminnych. Przypomnimy, że to pokłosie decyzji Premiera RP Mateusza Morawieckiego, który zatwierdził kolejne inwestycje ze środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Fundusz Dróg Samorządowych).

– Podpisałem dziś trzy umowy na realizację kolejnych inwestycji drogowych, z czego się bardzo cieszę, a jeszcze bardziej ucieszą się z tego mieszkańcy Gminy Ełk, którzy na przebudowę dróg czekali wiele lat – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Jeszcze raz dziękuję panu wojewodzie Arturowi Chojeckiemu i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wparcie finansowe. Dzięki naszym działaniom, zabiegom naszych parlamentarzystów, a zwłaszcza posła Jerzego Małeckiego, a także dzięki rządowemu wsparciu będziemy mogli zrealizować kolejne przebudowy. A przypomnę, że tym razem rząd dofinansuje przebudowy dróg w Gminie Ełk w wysokości aż 70 procent.

Na mocy podpisanych dzisiaj umów Przedsiębiorstwo Robót Drogowych do września 2023 roku ma zrealizować przebudowę drogi gminnej nr 177035N na odcinku Lega – Chełchy (3,3 km), budowę drogi gminnej łączącej miejscowości Chruściele i Barany (1,6 km) oraz ul. Słonecznej (droga nr 177049N) w Stradunach.

Odcinek Lega – Chełchy zostanie przebudowany za nieco ponad 7,5 mln złotych. Trasa zostanie wykonana na odcinku blisko 3,3 km od skrzyżowania drogi gminnej w Ledze, aż do  skrzyżowania z drogą powiatowa nr 1907N w Chełchach. W Ledze obok drogi zostaną przebudowane ciągi piesze, powstaną nowe chodniki, a ponadto ma być wykonane małe rondo. Zaplanowano także budowę oświetlenia ulicznego na długości ok. 700 m, zatoki autobusowej i przejść dla pieszych.

Za niecałe 1,85 mln złotych zrealizowana zostanie droga gminna łącząca miejscowość Barany z drogą powiatową nr 1864N w Chruścielach. Umowa zakłada budowę drogi gminnej o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej lub betonu cementowego oraz budowę poboczy z kruszywa naturalnego. Powstaną też niezbędne mijanek i zjazdy do poszczególnych posesji.

Z kolei około 1,48 mln złotych będzie kosztowała budowa drogi gminnej nr 177049N, czyli ulicy Słonecznej w Stradunach. Powstanie trasa z mieszanki mineralno-bitumicznej lub betonu cementowego o długości około 0,5 km na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 65 do skrzyżowania z drogą gminną nr 177047N. Zadanie przewiduje m.in. przebudowę skrzyżowań drogi gminnej z DK65, a także ul. Słonecznej z ul. Świerczewskiego oraz infrastruktury dla pieszych.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+