Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Podpisano umowę na przebudowę drogi Małkinie – Woszczele

20 grudnia 2019, godz. 14:31

Dobra wiadomość przed Świętami Bożego Narodzenia dla mieszkańców miejscowości Małkinie, Woszczele i okolic. 20 grudnia 2019 roku Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał umowę z Bogusławem Wisowatym, prowadzącym Zakład Usługowo-Transportowo-Handlowy w Ełku na realizację przebudowy drogi gminnej Malkinie – Woszczele.

– Inwestycja będzie kosztowała około 3,3 mln złotych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Cieszę się, że na przebudowę tej trasy udało nam się pozyskać dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 1,62 mln złotych. W tym miejscu dziękuję rządowi za taki program, panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, wojewodzie warmińsko-mazurskiemu Arturowi Chojeckiemu, parlamentarzystom z naszego regionu za pomoc w uzyskaniu środków z budżetu państwa.

Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Projekt obejmuje przebudowę istniejącej drogi gminnej nr 177011N o nawierzchni gruntowej na odcinku od drogi wojewódzkiej do końca wsi Małkinie o długości około 2 kilometrów. W ramach inwestycji planowana jest budowa jezdni o szerokości jezdni 5,5 m z betonu asfaltowego z obustronnymi poboczami gruntowymi, budowa przejścia dla pieszych, a także nowe oznakowanie. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia robót do kwietnia 2021 roku.

 

image_pdfimage_print

Woszczele Punkt przeciw przemocy PomagamUkrainie Informacje dla uchodźców wojennych Ukraina Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019