Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Podpisane umowy na przebudowy dróg w Mrozach, Traczach, Rostkach i Karbowskich

23 grudnia 2020, godz. 8:32

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał umowy na przebudowę kolejnych dróg w Gminie Ełk. Dzięki tym umowom ruszą prace projektowe dotyczące drogi gminnej w Mrozach Wielkich, a także trasy Tracze – Karbowskie – Rostki Bajtkowskie. Wykonawca – Krzysztof Świtaj i jego firma Top Kop z Gołdapi – zobowiązał się te dwie inwestycje drogowe zaprojektować, uzgodnić, wreszcie wykonać do końca wakacji 2023 roku. Obie te przebudowy uzyskały dofinansowanie do 50 proc. wartości inwestycji w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Jeśli chodzi o drogę gminną nr 177023N Tracze – Karbowskie – Rostki Bajtkowskie, to obecnie posiada ona nawierzchnię gruntowo – żwirową o zmiennej szerokości od 4 m do 6 m. Brakuje urządzonych zjazdów na posesje i drogi boczne, nie ma także rowów odwadniających.

– Za dokładnie 2.150.540,40 zł powstanie nowa, blisko 2-kilometrowa, poszerzona droga z nową nawierzchnią, zjazdami, przejściami, poboczami, kanałami technologicznymi, rowami odwadniającymi – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – W miejscowości Karbowskie zostaną wykonane zatoki autobusowe.

Za 1.482.062,47 zł przebudowany zostanie blisko kilometrowy odcinek drogi gminnej nr 177037N łączy ze sobą komunikacyjnie miejscowość Mrozy Wielkie z drogą powiatową nr 1872N (prowadzi z Ełku do granicy województwa warmińsko-mazurskiego w kierunku Rajgrodu).

– Zamierzenie obejmuje przebudowę istniejącej drogi o nawierzchni bitumicznej oraz nawierzchni wykonanej w technologii utwardzenia żwirami i emulsją asfaltową, budowę chodnika, rowów odwadniających, kanału technologicznego, zatoki autobusowej, a na całym odcinku funkcjonować będzie oświetlenie uliczne w technologii LED – mówi Wójt Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

Woszczele Punkt przeciw przemocy PomagamUkrainie Informacje dla uchodźców wojennych Ukraina Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019