Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Podejmijmy walkę o nowy wóz strażacki

22 czerwca 2020, godz. 12:35 (Aktualizacja: 22 czerwca 2020, godz. 12:39)

Pod hasłem „Bitwa o wozy” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło profrekwencyjny konkurs wyborczy. W każdym z 16 województw zwycięży gmina do 20 tys. mieszkańców, w której w wyborczą niedzielę, 28 czerwca będzie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Nagroda – wóz strażacki, a konkretniej pojazd ratowniczo-gaśniczy o wartości 800 tys. złotych.

– Każda gmina w naszym województwie ma równe szanse, każda może taki wóz wygrać, ale jeśli nasi mieszkańcy się zmobilizują, to w tym wyścigu wygra Gmina Ełk – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Warto wiedzieć, że wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych to niełatwe zadanie, które jest wyzwaniem – często ponad siły – dla gminnych budżetów. Podejmijmy tę bitwę i wygrajmy ją. Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy jest w naszym zasięgu.

W Polsce jest 16 tys. ochotniczych straży pożarnych, z czego 4,5 tys. straży jest w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym, czyli są one wyspecjalizowane i sprofesjonalizowane.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja Podatki gov pl