Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Pod chmurką najlepiej. Najpierw kino, potem tańce

7 lipca 2022, godz. 11:04

Zbliżają się kolejne kulturalne atrakcje, które zostały zaplanowane na terenie Gminy Ełk. Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejny seans w ramach Kina na 4 strony Gminy.

– Tym razem zapraszam do Kałęczyn, gdzie przy świetlicy gminnej zostanie rozstawiony ekran i sto leżaków – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – A że wieczory w ostatnich dniach są chłodniejsze, to można ze sobą zabrać kocyki i rozgrzewające napoje.

W integracji mieszkańców i gości ma pomóc emisja filmu „U Pana Boga w ogródku”. To polski polski film fabularny w reżyserii Jacka Bromskiego, druga część trylogii filmowej mieszczącej również „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga za miedzą”.

A już w przyszłym tygodniu, 17 lipca 2022 na plaży w Szeligach, odbędzie się kolejna gminna potańcówka pod chmurką. Tym razem o wspólną zabawę zadba Kapela Miód na Serce, która została sformowana w 2017 roku. W skład zespołu wchodzą: Paweł Dąbkowski – skrzypce/śpiew, Agnieszka Zielewicz – basy/lira korbowa/śpiew, Paweł Zielewicz – bębenek obręczowy/baraban.

Kapela zdobyła w ciągu 5 lat istnienia kilka nagród i wyróżnień, m.in. I miejsce w V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie, I miejsce w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie, Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Kapel Ludowych w Chojnicach, II miejsce w Etno Festiwalu Skraj Kultury w Chełmie. W bieżącym roku zdobyła III miejsce podczas 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

image_pdfimage_print

Siedliska – kino Chełchy – potańcówka PPGR Punkt przeciw przemocy Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019