Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Po asfalcie i bruku po zwycięstwo i puchar

11 października 2020, godz. 18:07 (Aktualizacja: 11 października 2020, godz. 18:09)

Za nami XIII Półmaraton Ełcki, który zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku na terenie miasta i Gminy Ełk. Do końca nie było wiadomo, czy w związku z nowymi obostrzeniami dotyczącymi walki z koronawirusem da się bez przeszkód zorganizować imprezę, nad którą patronat objęli Wójt Gminy Ełk i Prezydent Ełku. Ostatecznie doszło do rywalizacji na dystansie 21,097 km, a trasa wiodła w 90 proc. po asfalcie, a w 10 proc. po kostce brukowej. 

Oficjalnego startu biegu, do którego zgłosiło się około 200 zawodników i zawodniczek dokonał Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. Rywalizację wśród mężczyzn zdominował Andrzej Leończuk, który na metę przybiegł po godzinie i niespełna 11 minutach (1:10:41,99). Drugie miejsce zajął Bartłomiej Osior (1:13:23,45), trzecie zaś Michał Orzeł (1:14:55,80). Wśród kobiet triumfowała Magdalena Pawlak (1:26:16,23), a za nią przybiegły Justyna Kostrzewska (1:28:23,45) i Jolanta Woźniczka (1:29:16,66).

Każdy uczestnik, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie otrzymał pamiątkowy medal. Na najlepszych w klasyfikacji ogólnej, a także w poszczególnych kategoriach czekały puchary i nagrody, które wręczyli Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk oraz Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Ełku.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię