Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Pierwszy krok do przekształcenia szkół w Mrozach i Rękusach

9 września 2020, godz. 14:14 (Aktualizacja: 18 września 2020, godz. 8:21)

Większością głosów Rada Gminy Ełk podjęła na nadzwyczajnej sesji (9 września 2020 t.) uchwały o zamiarze likwidacji dwóch szkół – Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich oraz Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach. To pierwszy krok do przekształcenia gminnych placówek oświatowych w jednostki niepubliczne.

– Wszystkim nam zależy na tym, aby żadna szkoła w gminie nie została zlikwidowana i zapewniam, że dopóki będę wójtem, placówki będą istnieć – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Radni większością głosów przystali na propozycję radnego Fatkowskiego i senator Kopiczko, by przekształcić szkoły publiczne w społeczne i zobaczymy, jak to będzie funkcjonowało. Wierzę, że dzieci i rodzice nie odczują tej zmiany.

Koszty funkcjonowania oświaty rosną w każdym samorządzie w Polsce. Informowaliśmy już na naszych stronach, że także i w Gminie Ełk poszukiwane są sposoby, aby te koszty ograniczyć, ale tak, by żadnej placówki oświatowej nie trzeba było likwidować.

Obradom Rady Gminy towarzyszyła pikieta przeciwników przekształcenia szkół. Na sesji nie zabrakło emocji, ale prawo do wypowiedzi mieli wszyscy. Wójt, radni, nauczyciele i rodzice. Po dyskusji Rada Gminy Ełk przystąpiła do głosowania. Za podjęciem uchwał o zamiarze likwidacji szkół w Rękusach i Mrozach głosowali radni: Kazimierz Bratek, Karol Buraczewski, Bogdan Jurczyk, Andrzej Kisiel, Dariusz Kordyś, Bogusław Sadowski, Piotr Słomkowski, Jan Wielgat, Ryszard Wołyniec. Przeciw zagłosowali: Andrzej Sulima, Jan Szabroński i Elżbieta Truszkowska.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię