Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Piękny kompleks kulturalny w Nowej Wsi Ełckiej

16 października 2020, godz. 15:07 (Aktualizacja: 16 października 2020, godz. 15:08)

Zakończyła się rozbudowa gminnej biblioteki w Nowej Wsi Ełckiej. To efekt realizacji projektu pod nazwą „Przebudowa budynku i wyposażenie Biblioteki Publicznej Gminy Ełk”, który został dofinansowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

– Wyremontowany obiekt jest pięknym kompleksem kulturalnym, funkcjonalnym, dobrze wyposażonym, przyjaznym dla odwiedzających – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Funkcja nowoczesnej biblioteki, daleko wykraczająca poza wypożyczanie książek nie mogła się już odbywać bez dokonania przebudowy obiektu. Organizowanie działań w zakresie kultury w wyeksploatowanych wnętrzach było trudne do zrealizowania i w coraz mniejszym stopniu spełniało rosnące oczekiwania odbiorców.

Projekt zakładał nie tylko przebudowę budynku biblioteki, ale też stworzenie nowoczesnej wypożyczalni, nowego systemu bibliotecznego, działu informacyjnego, stanowiska komputerowego, sali dla dzieci, monitoringu z systemem alarmowym. Budynek spełnia teraz wymagania aktualnie obowiązujących przepisów w zakresu bezpieczeństwa i dostępności do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Pozyskane dofinansowanie na tę inwestycję to 1,875 mln zł, a cały projekt zakończy się 31 grudnia 2020 roku.

– Myślę, że przebudowana biblioteka będzie teraz odpowiadała oczekiwaniom naszych mieszkańców – dodaje Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię