Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Orszak Trzech Króli w Rękusach

6 stycznia 2022, godz. 16:44 (Aktualizacja: 7 stycznia 2022, godz. 11:13)

„Dzień dziś wesoły” – to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Jest to fragment kolędy „Z narodzenia Pana”, która powstała na przełomie XVIII i XIX w. Autor tekstu i melodii pozostaje anonimowy, a melodia ma charakter skocznego i marszowego mazura. Orszak odbył się w wielu mniejszych i większych miejscowościach w całym kraju. Także i w Gminie Ełk, a konkretnie w Rękusach został zorganizowany uroczysty przemarsz.

– Wspólnie z trzema królami – Kacprem, Melchiorem i Baltazarem wyruszyliśmy na gminne drogi, aby pokłonić się Jezusowi w symbolicznej szopce – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Orszak w naszej piękniej gminie odbył się dzięki inicjatywie Iwony Jakimyszyn, pani sołtys sołectwa Rękusy. Dziękuję za to, że i u nas możemy obchodzić jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+