Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Oficjalnie przekazano sprzęt do Zakładu Usług Gminnych

6 maja 2022, godz. 7:43

Od jakiegoś czasu odpady od mieszkańców Gminy Ełk odbiera Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk sp. z o.o. Zmiana podmiotu odpowiadającego za odbiór i transport śmieci nastąpiła po pozyskaniu przez Gminę Ełk środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Ełk oficjalnie przekazano sprzęt do ZUG, a w wydarzeniu wziął m.in. udział poseł na Sejm RP Jerzy Małecki.

– Poseł Małecki to jeden z tych parlamentarzystów, którzy nie ustają w wysiłkach i wspierają Gminę Ełk jak tylko mogą – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dziękuję za te wsparcie, za wszelką pomoc i osobiste przybycie na dzisiejszą sesję. Z różnych przyczyn nie mogli przybyć do Ełku inni posłowie, ale im także dziękuję za przyczynienie się do pozyskania 8 milionów złotych na sprzęt dla Gminy Ełk. Im, czyli Iwonie Arent, Michałowi Wypijowi i Wojciechowi Maksymowiczowi. Oczywiście dziękuję także premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za przyznane wsparcie.

Śmieciarki staną się jednym z elementów nowego systemu wywozu odpadów. Mimo wielu niesprzyjających działań Gmina Ełk nabyła samochody do wywozu odpadów komunalnych, a także sprzęt do obsługi sieci kanalizacji sanitarnej.

– Ciągłe podnoszenie cen za wywóz śmieci uderza w portfele mieszkańców, więc jako samorząd robimy wszystko, by gospodarowanie odpadami było jak najtańsze – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Jestem przekonany, że zakup śmieciarek to duży krok w kierunku wdrożenia najkorzystniejszego systemu wywozu odpadów.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019