Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Nowy sprzęt, odznaki i awanse

16 listopada 2021, godz. 8:25 (Aktualizacja: 16 listopada 2021, godz. 8:26)

W sali im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Urzędzie Gminy Ełk odbyło się spotkanie z okazji przekazania umundurowania specjalnego i sprzętu ratowniczego dla strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełchach. Podczas spotkania wręczono także odznaczenia i awanse dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W uroczystości uczestniczyli Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, Senator RP Małgorzata Kopiczko, nadbrygadier Tomasz Komoszyński – Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, st. bryg. Adam Jastrzębski – Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Paweł Litwinowicz – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ełku, Bogdan Jurczyk – Przewodniczący Rady Gminy Ełk, druhny i druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełchach, funkcjonariusze PSP i sympatycy pożarnictwa.

Na początku spotkania zostały wręczone odznaczenia i awanse w stopniach służbowych. Srebrną Odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” otrzymał st. bryg. Paweł Litwinowicz (Komenda Powiatowa PSP w Ełku), a Brązową Odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” otrzymał st. kpt. Mateusz Pupek (KP PSP w Giżycku). Awans na stopień młodszego brygadiera otrzymali st. kpt. Ireneusz Lalak (KP PSP w Węgorzewie) oraz st. kpt. Andrzej Paprota (KP PSP w Piszu).

Sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz ubrania specjalne przekazano jednostce OSP w Chełchach. Druhowie otrzymali 4 komplety ubrań specjalnych, 6 kompletów ubrań ochronnych typu 3, a także 2 aparaty ochrony dróg oddechowych wraz z maskami.

– Zakup umundurowania i przekazanie sprzętu nie byłoby możliwe bez osobistej inicjatywy pani Senator Małgorzaty Kopiczko i za to chciałbym serdecznie podziękować – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Cieszę się, że straż pożarna w naszej gminie ma coraz lepszy sprzęt, który służy bezpieczeństwu mieszkańców.

image_pdfimage_print

Woszczele Punkt przeciw przemocy PomagamUkrainie Informacje dla uchodźców wojennych Ukraina Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019