Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Nordic walking z gośćmi z okolic Vareny i Suwałk

31 sierpnia 2017, godz. 15:48 (Aktualizacja: 1 września 2017, godz. 11:08)

Gmina Ełk przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniu Nordic Walking zorganizowała Transgraniczny Marsz Nordic Walking. Wydarzenie, które miało miejsce w dniach 28-29 sierpnia 2017 r. realizowane było w ramach działań projektu pn. „Zdrowe sąsiedztwo – Integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną szansą na zdrowe życie”. Jest on realizowany wspólnie z rejonem Varena z Litwy oraz z Gminą Suwałki w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020 (program współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

Pierwszego dnia goście z rejonu Varena i gminy Suwałki w towarzystwie miłośników nordic walking z gminy Ełk poznali walory turystyczne naszego regionu. Zwiedzili m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej i zostali zapoznani przez Różę Cimochowską z bogatą działalnością tej placówki. Po rozgrzewce oraz szkoleniu prawidłowej techniki nordic walking w wykonaniu profesjonalnego instruktora Alicji Tracichleb-Salik udali się w kierunku miejscowości Szeligi.

W Szeligach uczestnicy marszu integrowali się przy wspólnym ognisku i grze w boccię, zorganizowanej przez Mirosława Mikiewicza z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło tańców i śpiewu. Odbyła się też loteria, do której nagrody przekazało Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Przedstawiciele gmin i rejonu Varena odebrali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu z zakresu prawidłowej techniki nordic walking.

W drugim dniu uczestnicy wydarzenia odbyli wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi, gdzie zostali przywitani przez Andrzeja Orzechowskiego, zastępcę dyrektora DPS oraz Katarzynę Skibę, która opowiedziała o warunkach przyjęcia, pobytu oraz funkcjonowaniu DPS oraz oprowadziła gości po ośrodku.

 

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+